WhatsApp
Telefon
  • Fatih Mahallesi 894 Sokak No: 6 Dükkan :1 Esenyurt- İstanbul
Mehterçeşme halı yıkama

Mehterçeşme halı yıkama

MEHTERÇEŞME HALI YIKAMA olarak Vizyonumuz sağlıklı yaşamdır. Beylikdüzü halı yıkama ve temizliği için bizleri arıyıp hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Esenyurt ve Avcılara ücretsiz konulan servislerimizle halılarınız evinizden alınıp 3 gün içerisinde evinize bırakılmaktadır.  Çünkü bütün gün üzerine basmakta olduğumuz halılar ve üzerine oturduğumuz koltuklar zamanla kirlenmektedir. Evlerimizin en özel eşyalarından bir tanesi olan halılar zaman içerisinde çok fazla kirleniyor ve bir çoklarımız günlük temizlik yapmasına rağmen bu kirlere kolay kolay ulaşamıyoruz, çünkü halılar çok farklı ürünlerdir ve kiri en dibe hapsederek saklayan ürünlerdir. Bu yüzden halıların temizlik işlemleri de bir hayli zordur

Dr. Mehmet Öz’den Korona Virüse Karşı Ev Temizliği Tavsiyeleri

korona viruse karsi evde yapilmasi gerekenler - Korona Virüse Karşı Ev Temizliği

Bu yüzden #EvdeHayatVar sloganı ile toplumsal bilinç amaçlanmaktadır. Sizde başta sevdikleriniz ve ülkemizin bu pandemiden kurtulması, en az hasarla atlatılması için lütfen evinizde kalın.

Evde öncelikli olarak temiz tutmamız gereken yerler:

Bulaşık Süngeri

Hergün çamaşır suyunda bekletin, sık sık değiştirin.

Çamaşır ve Bulaşık Makinaları

haftada 1 kez, 1 bardak çamaşır suyu ile makineyi boş olarak yıkayın.

Lavabo ve Klozetler

Hergün deterjanla temizleyin.

Elektronik Cihazlar

Bilgisayar, televizyon ve kumandaları, tabletler ve telefonlar, bunları temiz tutmazsanız durum kötü demektir. Onun için ellerinizle dokunmadan, sık sık temiz bir bezle silin.

Kapı – Dolap ve Pencere Kolları

Günde en az iki kez temiz bir bez ile silin ve eğer dışarı çıkmanız gerekiyorsa arabanızıda unutmayın. Direksiyon, vites kolu, el freni, pencere düğme veya kolları, dikiz aynasını araca her bindiğinizde dezenfekte edin.

-Aslında biz Türk’lerin kolonya alışkanlığımız var. Kültürel olarak her evde kolonya ikram edilir. Arabanızda, çantanızda her bulunduğunuz yerde lütfen yanınızda taşıyın. Çanta demişken, çanta ve cüzdanlarınızıda her gün lütfen silin.

Kağıt paralara dikkat edin, üzerinde virüslerin yaşam sürelerinin uzun olduğu tespit edildi.  Bu yüzden kredi kartı kullanmaya çalışın ve kredi kartınızı hergün silin.

Korona Virüse Karşı Ev Temizliği

İnsan sağlığı için ortalama bir ev halısı, minimum altı (6) ayda bir profesyonel bir servis tarafından yıkanmalıdır.

Tüm bunların yanında profesyonel olarak yaşam alanlarınızın temizlenmesi hayati önem taşıyor. Bunlar başlıca halılar, koltuklar, yataklar ve battaniyeler. Profesyonel servisler tüm bu eşyalarınızı %99,9 oranında hijyenik olarak temizleyebilirler.

Burada dikkat edilmesi gereken husus, çağırdığınız servisin gerçek bir profesyonel olduğundan emin olmanızdır. Merdiven altı firmalardan uzak durmanız sağlığınız açısından büyük önem taşımaktadır.

Karaelmas halı yıkama’da tüm hizmetlerimiz Avrupa’nın 1 numaralı endüstriyel deterjanları olan ERA111 kullanılmaktadır. Tüm temizlik uygulamalarımız kişiye özel olarak yapılmakta, eşyalarınız başkalarının eşyaları ile kesinlikle temas etmeden, her aşamada temiz ve taze su ile yıkanmaktadır.

Servisimiz sağlığınız için tüm tedbirleri almıştır ve uygulamalarımızın tamamı güvenlidir. Korona Virüse Karşı Ev Temizliği hizmetlerimizi son derece titiz bir çalışma ile yürütmekteyiz.

Her uygulama sonrasında tüm ekipmanlarımız dezenfekte edilmekte, teknisyenlerimiz koruyucu ekipmanlar kullanmaktadır.
Karaelmas halı yıkama fabrikası olarak siz değerli müşterilerimize profesyonel, hijyenik, sağlıklı ve uygun fiyatlı halı yıkama hizmeti sunmaktayız.

Halı yıkama hizmetimizde tam otomatik halı yıkama makineleri, organik halı yıkama şampuanları, alanında uzman halı yıkama ekibi ve geniş servis ağımızla İstanbul Avrupa yakasında bir çok ilçeye hizmet vermekteyiz.

Halılarınız özenle ve hijyenik bir şekilde yıkanmaktadır. Evlerimizde en sık kirlenen eşya grubunda olan halılar, düzenli ve hijyenik bir şekilde yıkanmazsa, hastalıklara davetiye çıkartabilir.

Öyle ki, halı diplerinde yaşayan ve mite (ev akarı) adı verilen bakteriler halılarımız başta olmak üzere, koltuklarımız ve yataklarımızda yaşarlar. Uyku bozukluğu başta olmak üzere astım, bronşit ve nefes darlığı gibi hastalıkları tetikleyen bu bakteriler, sağlığımızı olumsuz yönde tehdit etmektedir. Bunun önüne geçmenin en etkili yolu ise halılarımızı düzenli olarak, Profesyonel Halı Yıkama firmasına yıkattırmanız gerekmektedir.

Halı Yıkama Aşamaları

Halılarınız nasıl ve ne şekilde yıkanıyor? Sizler için aşağıda tüm bu işlemleri bir bir listeledik…

1. Halı Yıkama Randevusu

Öncelikle bizleri, 0536 051 8375 numaralı telefondan arayarak, halılarınızı teslim alabilmemiz için adres vermeniz gerekiyor. Sonrasında biz adresinize kadar en kısa sürede geliyoruz.

2. Halıların Teslim Alınışı

Halılarınızı kapıda sizden teslim alırken, halı üzerine bir etiket, sizlere ise bu etikette yer alan seri numarasının bulunduğu bir fiş veriyoruz. Bu fiş ile halılarınızın kaybolma ve karışma gibi durumları tamamen tarihe karışıyor. Halı yıkama ödemesini isterseniz bu aşamada, isterseniz de halılarınızı teslim aldığınızda yapabilirsiniz.

3. Halıların Ayrıştırılması

Teslim alınan tüm halıları, fabrikamızda türüne ve yapısına göre ayırmaktayız. Çünkü her halı türü farklı bir temizleme şekline sahiptir.

Bazı halıların daha hassas ve farklı yıkama şampuanları yıkanması gerektiği için, bu işlem halılarınızın sağlığı açısından büyük bir önem taşır.

Türüne göre ayrılan halılar bir de kendi içlerinde lekelerin zorluk durumuna göre ayrılır ve yıkama işleminde fazla lekeli olanlara özel leke çıkarıcılar ile işlem yapılır.

4. Halıların Yıkanması

Türlerine göre ayrılan halılarınız tam otomatik makinelerimizde yıkanmak üzere, makine girişine koyulur ve makinemiz otomatik olarak halılarınızı derinlemesine fırçalayarak yıkamaya başlar. Bu yıkama işleminde basınçlı su ve vakum kullanılarak tamamen hijyenik bir yıkama yapılır.

Yıkama işleminin bitmesiyle makinemiz halılarınızı sıkma (su alma) işlemine geçirir ve bu aşamada halıların tüm ıslaklığı giderilir.

5. Halıların Kurutulması

Yıkanan ve sıkılan halılarınız, son olarak kapalı kurutma odalarımızdaki askılara asılır ve vakumlu makineler aracılığı ile kurutulması sağlanır. Bu aşamada vakumlu kurutmanın en büyük avantajı, halı üzerinde toz, saç veya herhangi bir şey kalmasının tamamen önüne geçmesidir.

6. Halıların Teslim Edilmesi

Yıkanıp kurutulan halılarınız son olarak ekibimiz tarafından incelenir ve üzerinde bir leke olup olmadığına bakılır, eğer halılarınızda herhangi bir sorun tespit edilirse halınız tekrar yıkanır.

Eğer halılarınızda bir sorun görülmediyse, halılar özel poşetlerle kaplanarak, dağıtılmak üzere servis araçlarımıza yüklenir.

Araçlarımızdaki halılarınız adresinize kadar getirilerek sizlere teslim edilir. Sizden yıkama ücreti dışında servis ücreti, mazot ücreti vb. gibi saçma ücretler istenmez.

Haftanın her günü çalışma saatlerimiz arasında bizleri arayarak detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

Halı Yıkamada CORONA VİRÜS etkisi?

Halılarınızı Düzenli olarak yıkatmanızda meydana gelecek bakterilerden uzak tutar , Başta CORONA olmak üzere bir çok hastalık size ve sevdiklerinize bulaşma riskini azaltır. Özellikle Korona virüs taşıyan bi birey evinizde var ise hapşırma esnasında etrafa yaydığı virüs ve bakteriler yerlere yani en çok halılarımıza bulaşır, bu yüzden Esenyurt halı yıkama Beylikdüzü halı yıkama ve Avcılar halı yıkama olarak halının temizliği ne kadar hassas olduğunun dikkatini çekeriz. Halılar çocuklarımızın oyun parkı diyebiliriz kendimizi ve çocuklarımızı asla riske atmayalım. Profesyonel bi yardım almak isteyenlerin adresi Karaelmas Halı yıkamadır. Sağlıklı günler dileriz. 

Koronavirüse karşı kişisel temizlik ve hijyen koşulları çok önemli. Bunlara vurgu yapan Dermatolog Dr. Şale Yılmaz, çok önemli tavsiyelerde bulundu.
Koronavirüsten korunmanın yollarından biri de bağışıklık sistemini güçlendirmek. Peki bağışıklığımızı güçlü tutmak için ne yiyip içmeliyiz? Diyetisyen  Nevra Demirel, virüslere karşı bağışıklığı güçlendirmek için neler tüketmemiz gerektiğini anlatıyor. Başka bi pencereden de bakarsak Kişisel temizlik bi yana  evimizde üzerine bastığımız ve üzerine oturduğumuz  Halı ve Koltuklarımızı düzenli olarak yıkatırsak kendimizi virüs ve bakterilere karşı güvence altına almış olabilir. Esenyurt Halı yıkama, Beylikdüzü Halı yıkama ve Avcılar halı yıkama gibi istanbulun biçok bölgesinde faaliyette bulunan Karaelmas halı yıkama firmamız her zaman siz değerli müşterilerimizin hizmetindedir. 

Halı, kilim, yolluk, yorgan, battaniye, koltuk kullanım alanlarındaki gözle görülmeyen Virüs, toz ve bakterileri tüylerinde ve üzerinde çokca tutarlar. Günlük yapılan temizleme işlemleri halıların aralarına inen, gözle görülemeyen kirleri temizlemek için yeterli olmaz. Bu yüzden bu işlemi düzenli aralıklarla profesyonel halı yıkama tesisleri gerekmektedir. Esenyurt halı yıkama, Avcılar halı yıkama ve Beylikdüzü halı yıkama  bölgelerinde faaliyet gösteren firmamız siz değerli istanbul halkına her zaman en kaliteli en kızlı hizmeti vermekteyiz. Profesyonel bi hizmet almak istiyor iseniz Bizleri tercih edin. 

Normal temizlik rutininizi tamamlayıp evinizi dezenfekte ettiğinizi düşünebilirsiniz. Ancak Koltuk, Halı, Yastık, Yorgan ve Battaniye gibi eşyalarınız genellikle gözden kaçmaktadır. Bu yüzeyler aslında en çok temas ettiğiniz alanlardır.

Koltuklarınız günün sonunda dinlenmek için rahatlatıcı bir yerdir. Yastık ve yorganlarınız, uyurken sarıldığınız ve yüzünüzle direkt temas eden yüzeylerdir.

Toplumumuzun “Bahar Temizliği” adını verdiği rutin ev temizliğine başlamadan önce halılarınızı, yastık, yorgan, yatak ve koltuklarınızı profesyonel bir servis tarafından temizletmeniz ilk işlem olmalıdır.

Yeni tip Covid-19 virüsünün geçmişte test edilen türler gibi olduğu kanıtlanırsa, hastane sınıfı bir dezenfektanla profesyonel temizlik, ev tekstillerinizde koronavirüsün hayatta kalma şansını azaltabilir.

“Temizlik çözümlerimiz alerjensizdir ve evcil hayvanlar ile çocuklar için güvenlidir.”

Yetkili devlet kurumları, koronavirüs ile mücadelede alacağı yeni kararlara kadar Kavaklı Halı Yıkama tüm temizlik hizmetleri ile Koronavirüse ile savaşmaya devam edecektir. Ayrıca ekiplerimiz koltuk yıkama  ve yatak yıkama gibi evinizde gerçekleştirilmesi gereken temizlik hizmetlerinde, evinize girmeden önce, kullanılan tüm ekipmanları dezenfekte edecektir.

Hizmetlerimiz, profesyonel Halı Yıkama, Koltuk Yıkama, Yatak Yıkama, Yastık Yıkama, Yorgan Yıkama, Nevresim Takımı Yıkama ve Halı kenar Tamiri uygulamalarından oluşmaktadır.

Geç olmadan ailenizi ve sağlığınızı koruyun! Şimdi servisimizi arayın ve eşyalarınızı profesyonel olarak %100 hijyen garantisi ile temizletin.

Sağlıklı bir yaşam dileklerimizle!

Birlikte Başarabiliriz.

- Temizlenmeyen halılar korona virüse 'kapı' açıyor "Evdeki halıların periyodik olarak temizlenmesi gerekir" Koronavirüs halı yıkamacılara ilgiyi artırdı Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürüyor.


 Temizlenmeyen halılar korona virüse 'kapı' açıyor

"Evdeki halıların periyodik olarak temizlenmesi gerekir"

Koronavirüs halı yıkamacılara ilgiyi artırdı

İSTANBUL - Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürüyor. Uzmanlar, kişisel bakım kadar ev temizliğinin de önemine vurgu yapıyorlar. Ev temizliği denince akla gelen en önemli eşyalardan halıların temizliği de bu noktada önem kazanıyor. Temizlenmeyen halılar koronavirüse 'kapı' açıyor. Türkiye Halı Yıkamacılar Konfederasyon Genel Başkanı Uğur Avni Başarır, "Evlerimizde, halılar bebeklerin oyun alanıdır. Sürekli temas halinde olduğumuz yerlerdir. Bakteri ve mikrobu en çok barındıran yerler halılardır. Evlerde temizliğin başlangıç noktası halılardır. Bu sebeple vatandaşlarımız halılarını düzenli, periyodik aralıklarla yıkatmalıdır." dedi.

Çin'de ortaya çıkan hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs sebebiyle vatandaşlara zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları öneriliyor. Bunun yanında olası koronavirüsün bulaşmaması için de vatandaşlar tedbirler almaya devam ediyor. Bu tedbirler kapsamında ise vatandaşlar halı, koltuk gibi kolay kirlenebilen, bakteri taşıyabilen yerlerin temiz tutulmasına dikkat ediliyor. Aynı zamanda küçük çocukların oyun alanı da olan halıların temizliği önem taşıyor.

"Evlerde temizliğin başlangıç noktası halılardır"

Esenyurt halı yıkama  Beylikdüzü halı yıkama  ve Avcılar halı yıkama olarak Halıların temizliğinin önemi hakkında açıklamalarda bulunan Türkiye Halı Yıkamacılar Konfederasyon Genel Başkanı Uğur Avni Başarır, "Ülkemiz ve dünyamız küresel bir salgınla karşı karşıya. Bu küresel salgınla mücadelede önemli bir konu da kişisel temizliktir. Bunun yanında ortam temizliği de çok önemlidir. Ortam temizliği denince akla gelen ve en çok vakit geçirdiğimiz evlerimiz, dolayısıyla halılarımızın temizliği çok önemlidir. Evlerimizde, halılar bebeklerin oyun alanıdır. Sürekli temas halinde olduğumuz yerlerdir. Bakteri ve mikrobu en çok barındıran yerler halılardır. Evlerde temizliğin başlangıç noktası halılardır. Bu sebeple vatandaşlarımız halılarını düzenli, periyodik aralıklarla yıkatmalıdır." dedi.

"Halı yıkatma da bilinen, güvenilir firmalar tercih edilmeli"

Vatandaşların halı yıkatma konusunda bilinçli olması gerektiğini de ifade eden Başarır, "Halı yıkatma konusunda bilinçli vatandaşlarımız bu dönemde halı yıkamacılara olan talebi arttırdı. Halı yıkatırken müşterilerimiz fiyat aralığına takılmamalılar, halı yıkama seçerken de bilinen firmaları, güvenilir firmaları tercih etmeliler. Halıları yıkarken yıkamacılarımız Sağlık Bakanlığı'nın onaylamış olduğu dezenfektan ve temizlik ürünlerini kullanıyor. Halıları belirli kurallara uygun şekilde evlerin kapısından alıyoruz, müşterilerle temas olmuyor. Halıları 3 gün içinde tekrar temizleyip, yıkayıp kapıya getiriyoruz. Temizliğe evlerden başlatmalıyız. Vatandaşları bu konuda bilinçlendirmek adına da çalışmalarımızı sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

T.C. Sağlık Bakanlığı evde yapılması gerekenler hakkında aşağıdaki bilgileri tavsiye ediyor.

  1. Ziyaretçi kabul etmeyin.
  2. Mümkünse ayrı bir oda da kalın.
  3. Odanızı sık sık havalandırın.
  4. Evin ortak alanlarında mutlaka tıbbi maske takın.
  5. Mümkünse ayrı tuvalet ve banyo kullanın.
  6. Ayrı tuvalet veya banyo yoksa bu alanlarda mutlaka maske takın, bu alanları her kullanımdan sonra temizleyin.
  7. Sık sık el hijyeni sağlayın (ellerinizi su ve normal sabunla yıkayın ve alkollü el antiseptiği ile ovalayın.)

karantina kurallari - Korona Virüse Karşı Ev Temizliği

karantina kurallari 2 - Korona Virüse Karşı Ev Temizliği

Yapılan araştırmalara göre virüs 65 yaş üstü ve kronik hastalıkları olan kişilerde ölümcül etkiye sahip olurken bazı vakalarda belirti bile göstermiyor ve bu özelliği ile gizemli virüsde deniliyor.

Son verilere göre İtalya ve İspanya’daki ölüm vakaları Çin’deki ölüm oranlarını geçmiş durumda, özellikle İtalya ve İspanya’da durum çok kritik ve önlenemez bir hal almış durumda.